Administrator

Administrator

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Józefowie serdecznie zapraszają osoby z niepełnosprawnościami z powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego oraz hrubieszowskiego do udziału w bezpłatnym projekcie, którego celem jest aktywizacja  os. z niepełnosprawnościami w sferze sportowej, turystycznej i kulturalnej.

Projekt zakłada dwa działania o charakterze regionalnym tj.:

  • Przegląd piosenki turystycznej "Józefowska nutka".
  • Spotkanie regionalne "Hipoterapia łączy".
mt_ignore:Józefowska nutka
mt_ignore:Hipoterapia łączy

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Józefowie serdecznie zapraszają: członków rodzin , opiekunów osób niepełnosprawnych, wolontariuszy oraz kadrę pracującą na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego oraz hrubieszowskiego do udziału w bezpłatnym projekcie "Pokonujemy Ograniczenia II".

mt_ignore:Pokonujemy ograniczenia

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym 2024 Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.

Życzą:

Zarząd, pracownicy, wolontariusze
Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie

 
 

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym 2024 Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre Was w życiu nie minie.

Życzą:

Zarząd, pracownicy, wolontariusze
Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie zbierają fundusze na platformę schodową. Przekaż 1,5% podatku - Nr KRS 0000032177!

W dniu 18.10.2023 r. odbyła się konferencja "Dostępność plus" służąca podniesieniu poziomu opieki nad osobami z niepełnosprawnością oraz ich przystosowaniu do samodzielnego życia w społeczeństwie.

Na konferencji zostały poruszone m.in. takie tematy jak:

  • prawa i możliwości pozyskania wsparcia instytucji publicznych dla osób z niepełnosprawnością,
  • przysposobienie osób z niepełnosprawnością do samodzielności,
  • rehabilitacja ruchowa i zdrowy styl życia,
  • rozwiązywanie różnych problemów dnia codziennego w pracy z osobami niepełnosprawnością.

W konferencji brali udział kierownicy, dyrektorzy oraz pracownicy różnych placówek na co dzień pracujących z osobami niepełnosprawnymi z czterech powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz hrubieszowskiego, a także rodzice uczestników naszych warsztatów.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z ROPS ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Galeria prezentuje uczestników konferencji "Dostępność plus" zrealizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z ROPS ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

W dniu 18 października o godz 8:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbędzie się Konferencja "Dostępność plus" skierowana jest do rodziców, opiekunów, kadry pracującej w WTZ oraz wolontariuszy zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami.

Tematyka konferencji obejmie cztery różne zagadnienia służące podniesieniu poziomu opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz ich przystosowaniu do samodzielnego życia w społeczeństwie. Odbiorcy konferencji zostaną zapoznani z prawami i możliwościami pozyskania wsparcia instytucji publicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Dowiedzą się także, jak ważne jest przysposobienie tych ludzi do samodzielności oraz poznają podstawowe zasady zdrowego stylu życia i znaczenie rehabilitacji ruchowej w procesie usamodzielniania podopiecznych.

Konferencję zakończy wykład poświęcony rozwiązywaniu różnych problemów dnia codziennego w pracy z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Wykład poprowadzą między innymi dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii Małgorzata Sitarczyk, biegły sądowy w zakresie psychologii oraz dr n. społ. Marcin Bednarczyk, Psycholog, Pedagog, Seksuolog, mgr psychologii, pedagogiki Barbara Wojciechowska oligfrenopedagog, mgr prawa Emilia Okoń, magister fizjoterapii Dariusz Wojciechowski.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznany przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

mt_ignore:Konferencja "Dostępność plus"

Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy do Budziarzy na spotkanie z piękną, dziką przyrodą, przyjaznymi gospodarzami "Stajni Rudej" oraz ich końmi.

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Józefowie zorganizowały kolejną imprezę z hipoterapią. Oprócz naszych uczestników wzięli w niej udział także goście z warsztatów w Biłgoraju, Grabowicy, Rozłopach i Alojzowie. Wszyscy świetnie się bawili w trakcie jazdy konnej pod opieką wykwalifikowanych trenerów, z zaangażowaniem rywalizowali, pokonując slalom oraz przeciągając linę. Odbyły się także konkursy wypieków przywiezionych przez wszystkie warsztaty oraz wykonanego przez ich uczestników rękodzieła.

Również miłośnicy muzyki i tańca znaleźli coś dla siebie. Mogli się popisać swoimi umiejętnościami wokalnymi w czasie karaoke oraz potańczyć, ucząc się nowych kroków pod okiem instruktora. Świetną zabawą był także udział w warsztatach fotograficznych z nagrodą w postaci pięknych zdjęć. Po tych atrakcjach każdy ze smakiem zjadł porcję pieczonej na grillu kiełbaski lub kaszanki, a na deser delektował się konkursowymi ciastami.

Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z ROPS ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Galeria prezentuje podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie podczas imprezy z hipoterapią.

Strona 1 z 28

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …