Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" - Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 wrzesień 2023

Delegacje 10 placówek, wspierających osoby niepełnosprawne, przyjechały w czwartek 31 sierpnia do Józefowa, by wziąć udział w Przeglądzie Piosenki Turystycznej "Józefowska nutka". Była to pierwsza edycja nowej imprezy i biorąc pod uwagę pozytywne opinie uczestników, organizatorzy deklarują, że będą kolejne.

- Gościliśmy około 140 osób, głównie podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z czterech powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Każda placówka miała swojego reprezentanta wśród wokalistów, którzy wystąpili w przeglądzie, a wśród widzów byli m.in. turyści, wypoczywający na Roztoczu - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową pomysłodawczyni przeglądu, prezes Stowarzyszenia "Podaj dłoń" i kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Józefowie Barbara Wojciechowska.

Impreza odbywała się nad miejscowym zalewem, a oprócz występów wokalnych uczestnicy przeglądu wzięli udział w warsztatach gry na instrumentach perkusyjnych, które poprowadził muzykolog i instruktor WTZ w Józefowie Damian Kulik, oraz we wspólnej biesiadzie przy ognisku.

Organizatorzy cieszą, że pierwsza edycja przeglądu zebrała tak pozytywne opinie i dlatego już pracują nad kolejnymi spotkaniami. - Liczba gości była imponująca, ale następnym razem będziemy chcieli zaprosić jeszcze więcej placówek, a scenę udostępnić większej liczbie wokalistów - zapowiada Barbara Wojciechowska.

Pierwszy Przegląd Piosenki Turystycznej "Józefowska Nutka" został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które Stowarzyszenie "Podaj dłoń" pozyskało od samorządu województwa lubelskiego za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Dział: Aktualności

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …