Rajd Rowerowy na Fryszarkę

15 listopad 2011
Autor :  

16 października 2010 roku Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy rodzinie "Podaj Dłoń” w Józefowie zorganizowało dla dzieci i młodzieży rajd rowerowy na Fryszarkę. W sobotni poranek wszyscy uczestnicy zebrali się przed budynkiem świetlicy środowiskowej ze swoimi rowerami. Organizatorzy wręczyli wszystkim dla bezpieczeństwa odblaskowe kamizelki i czapeczki, w których młodzi rowerzyści mogli czuć się bezpieczni na drodze.

Po sprawdzeniu listy obecności i uzgodnieniu wszystkich zasad przejazdu przez trasę ,  wszyscy mogli wyruszyć w drogę. Oczywiście początkowym etapem tej rowerowej wycieczki, był przejazd przez miasto.  Potem trasa wiodła wszystkich leśnym traktem ku miejscu przeznaczenia – na Fryszarkę. Najtrudniejszym etapem okazało się przez nie wykończony jeszcze odcinek drogi szutrowej, pokrytej kamieniami. Młodzi rowerzyści oraz ich opiekunowie musieli się trochę wysilić by po nich przejechać. Potem jazda była lekka. Wszyscy mogli delektować się widokiem.  Wszak taka wycieczka jest znakomita okazją by dostrzec uroki i walory jesiennego lasu. Opiekunowie starali się także uświadomić dzieciom i młodzieży potrzebę.

I wreszcie rowerzyści dotarli na miejsce, gdzie pan Marian Walus i pani Maria Aniewicz  rozpalili dla uczestników rajdu ognisko nad którym można było ogrzać się i upiec kiełbaski.  Wszyscy mogli także napić się gorącej herbaty oraz poczęstować się drożdżówkami i ciastkami. Gdy powrotnie przyszły siły można było pospacerować po okolicy, by obserwować zmiany zachodzące  jesienią w przyrodzie. Chętni mogli także wziąć udział w biegu na czas. Niedościgniony okazał się Stasio Szpinda.  Nie mogło też obyć się bez wspólnego zdjęcia na moście. 

Po tak miło spędzonym czasie nadszedł czas kiedy trzeba było wracać. Więc wszyscy chwycili kierownice w ręce, wsiedli na rowery i wyruszyli w drogę powrotną. Cały rajd przebiegł w miłej atmosferze, wśród śmiechów i wspólnych pogawędek.

 

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …