II Spotkanie Integracyjne "Nasze Srebrne Dziedzictwo"

15 listopad 2011
Autor :  

22 października w świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” w Józefowie, odbyło się II Spotkanie Integracyjne z cyklu „Nasze srebrne Dziedzictwo”. Celem spotkań jest wzmocnienie integracji pomiędzy seniorami a dziećmi i młodzieżą. Zależy nam bowiem na tym aby nasi seniorzy nie czuli się osamotnieni . Dzieci i młodzież chcemy natomiast zachęcić do częstszych spotkań ze swoimi dziadkami i babciami, które mogą być wspaniałą okazją na pogłębienie miedzy nimi więzi, oraz na wysłuchanie przeciekawych historii, którymi mogą obdarować nas  ludzie którzy już wiele przeżyli. Nie bez powodu cykl spotkań został nazwany „Nasze Srebrne Dziedzictwo”. Wszak nasi seniorzy są niezaprzeczalnie dobrodziejstwem wspaniałych historii z dzieciństwa, ciekawych pomysłów  i drzemiącej w nich niezwykłej wiedzy.

Podczas spotkania seniorzy opowiadali młodym adeptom sztuki życia o tym jak wyglądało ich dzieciństwo. Nie obyło się bez opowieści smutnych i wzruszających jak i historii  wesołych, śmiesznych i napawających optymizmem. Mogliśmy posłuchać o zabawach naszych dziadków i o innych sposobach spędzania wolnego czasu. Także dzieci i młodzież miały szansę powiedzieć coś od siebie.  Seniorom został uchylony rąbek świata gier komputerowych i współczesnych gier i zabaw w które najchętniej  bawią się dzieci i młodzież.

Po wspólnych pogawędkach przyszedł czas na działanie. Na stole pojawiły się deseczki, nożyki i masa solna, z której powstawały przedziwne stwory. Ich wygląd ograniczała tylko wyobraźnia twórców. Powstały anioły, szczury i inne stworzenia. Pojawił się również przedstawiciel pojazdów bojowych  - czołg. Pan Czesław Zaklekta zaprezentował także na masie solnej sposoby zawijania chałek, rogalików czy  precelków . Prace zostały skrzętnie obejrzane po czym pozostawione do wyschnięcia. W najbliższym czasie będzie można je pomalować.

Spotkanie przebiegało w niezwykłej atmosferze, a na twarzach wszystkich uczestników było widoczne zadowolenie i satysfakcja. Na koniec seniorzy dostali drobne upominki - ręcznie wykonane w Stowarzyszeniu „Podaj Dłoń” magnesy na lodówkę.

 

 

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …